دسامبر 8, 2021
شکست عشقی چیست؟

شکست عشقی چیست؟

شکست عشقی چیست؟

خیلی از افراد بعد از جدا شدن از شریک زندگی خود دچار شکست عشقی می شونند که شبیه به افسردگی است. مثلا ممکن است خیلی از افراد از این که در یک جمع قرار بگیرند ناراضی باشند و یا نتوانند خوب غذا بخورند یا بلاتکلیف و کلافه هستند و اینکه در انجام فعالیت های روزمره دچار مشکل می شونند. خیلی از افرادی که دچار شکست عاطفی شده اند به دلیل ساعت های زیادی از روز خود را به فرد فکر می کنند و این فکر کردن زیاد باعث می شود که غم آن بیشتر شود و فرد ساعت های زیادی از روز خود را از دست می دهد.

"<yoastmark

انواع شکست عشقی چیست؟

شکست عشقی به خاطر خیانت می تواند باشد یا می تواند به دلیل فریب دادن فرد نیز باشد. یکی از بدترین شکست های زندگی می تواند خیانت یکی از افراد به فرد دیگر باشد که به اصطلاح قلب فرد می شکند.
یکی دیگر از شکست های عاطفی که فرد دچار آن می شود نیز فریبکاری فرد می باشد که باعث می شود طرفین از هم جدا شونند.

درمان شکست عشقی چیست؟

برای درمان شکست های عشقی بدون این که از مراحل این شکست ها بگذرید نمی توانید به حال خوب خود برسید. این مراحل عبور کردن از شوک ، انکار، بازآفرینی و استقلال عاطفی است. در این زمان هر دو طرف که رابطه را ترک کرده اند سعی می کنند که این حقیقت را کتمان گنند و نمی خواهند قبول کنند که رابطه خودشان را به پایان رسانده اند.

شما از کسی که مدت‌ها دوستش داشتید جدا می‌شوید، اکنون در یافتن معنی و مفهوم زندگی دچار مشکل هستید و برنامه‌ای برای انجام ندارید. روزی در کلاس موسیقی ثبت نام می‌کنید و روزی دیگر به باشگاه ورزشی می‌روید. همه این کارها برای این است که در آخر بتوانید بدون رابطه نیز به معنایی برای وجود خویش دست پیدا کنید. اگر بتوانید این مرحله از شکست عشقی را با موفقیت پشت سر بگذارید؛ وارد مرحله استقلال عاطفی می‌شوید. برای اینکه بتوانید به راحتی به درمان خود بپردازید بهتر است به سراغ یک مشاوره مجرب بروید. در مقاله لیست بهترین روانشناس های شیراز ثبت شده است که شما می توانید برای درمان به سراغ آنها بروید.

"درمان

چرا افراد دچار شکست در رابطه عاطفی خود می شوند؟

هیچ فرد سالمی با این علم که ممکن است رابطه عاطفی خود به پایان برسد وارد یک رابطه نمی شود به ویژه اگر آن رابطه ازدواج دلایل عمده این جدایی ها و شکست ها می تواند اختلاف شخصیت ها باشد، شرکت در جلسه مشاوره قبل از ازدواج، وقت نداشتن برای یک دیگر؛ خیانت، رضایت جنسی کم، رضایت نداشتن از رابطه و..

پایان دادن رابطه یکی از سخت ترین کار هایی است که ممکن است برای یک فرد انجام دهیم. در هر شرایطی که باشید باید این را در نظر داشته باشید که مهربانی و دلسوزی است که باعث می شود احساس طرف مقابل را فراموش کرد. اما روی کل مکالمه خود تمرکز کنید اگر با مهربانی رفتار کنید همه چیز برای همه آسان تر خواهد بود.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *