درمان اختلال دو قطبی در شیراز

درمان اختلال دو قطبی در شیراز

بهترین مرکز و کلینیک درمان اختلال دو قطبی در شیراز کدام است؟ روش های درمان بیماری دو قطبی چیست؟ در ادامه مطلب از سایت مشاوران ایران می توانید اطلاعات کافی در مورد بهترین روش ها و مراکز درمانی این بیماری را دریافت کنید.

مراکز درمان اختلال دو قطبی در شیراز
مراکز درمان اختلال دو قطبی در شیراز

لیست مراکز درمان اختلال دو قطبی در شیراز

ردیف نام مرکز / کلینیک نشانی شماره تماس
1 دکتر زهرا احصایی شیراز، خیابان زند، کوچه شهید عباییان 09370760041
2 مرضیه محب علی شیراز، بلوار پاسداران، نبش کوچه 60 الف، روبروی دیوان محاسبات 09170721342
3 مرکز تخصصی روانشناسی کودک و نوجوان شیراز شیراز، بلوار باهنر جنوبی، کوچه 1، انتهای کوچه پلاک 37، نبش کوچه 16 صنعتگر 09362741552

درمان اختلال دو قطبی در شیراز

برای درمان بیماری اختلال دو قطبی و یا شیدایی ، پزشک متخصص با توجه به شدت و ضعف بیماری و همچنین نوع اختلال دو قطبی، بهترین روش ها را برای درمان بیمار انجام می دهد که عبارتند از:

دارو درمانی

روان درمانی توسط روانشناس

برنامه های درمانی روزانه

بستری شدن

درمان سو مصرف مواد

البته هرکدام از این موارد و یا ترکیبی از آنها درمورد بیماران مختلف به گونه های متفاوت انجام می گیرند.

بهترین پزشکان درمان اختلال دوقطبی در شیراز

در شهر بزرگ شیراز برای درمان بیماری اختلال دو قطبی، پزشکان قابلی وجود دارند که شما را در درمان این بیماری کمک می کنند. لیست این پزشکان در سایت مشاوران ایران آورده شده و شما می توانید با مراجعه به لیستفوق، اطلاعات کاملی از این پزشکان به همراه آدرس و شماره تماس آنها را پیدا کرده و برای رزرو نوبت هم به صورت تلفنی و هم به صورت آنلاین اقدام نمایید.

درمان اختلال دو قطبی در شیراز
درمان اختلال دو قطبی در شیراز

اختلال دو قطبی چیست؟

بیماری های روحی و روانی انواع مختلفی داشته که هر کدام نیز روش درمانی خاص خود را دارند و این متخصصین اعصاب و روان هستند که نوع بیماری افراد را تشخیص داده و برای هرکدام دارو و درمان ویژه ای را به کار می برند. یکی از انواع این بیماری ها که در اغلب جوامع رایج می باشد بیماری اختلال دو قطبی و یا شیدایی می باشد که در این مورد توضیحاتی به شما عزیزان خواهیم داد. البته برای توضیح مفصل تر این بیماری می توانید به سایت های مختلف اینترنتی از جمله سایت پی جو مراجعه نمایید.
بیماری اختلال دوقطبی را افسردگی شیدایی نیز می نامند و فرد در طی آن دچار نوسانات خلقی کم و بیش شدیدی می شود که ممکن است ماه ها به طول بینجامد.این بیماری برای افراد معمولی قابل درک نمی باشد. البته این بیماری را فقط پزشکان می توانند تشخیص دهند. پزشک با بررسی وضعیت شما خواهد فهمید که آیا به این بیماری مبتلا هستید یا خیر؟ همچنین ممکن است به گونه های مختلف این بیماری مبتلا گردید یعنی: افسردگی، خلق شیدا و یا ترکیبی از این دو.

البته هنوز دلیل شناخته شده ای برای این بیماری وجود ندارد اما برخی علائم آن عبارتند از:

  • افسردگی
  • که ممکن است روحی، فکری، رفتاری و یا جسمی باشد.

در حالت افسردگی ممکن است افکاری نظیر خودکشی برای شخص پیش آمده و وی بسیارغمگین و زودرنج و ناامید از زندگی گردد. همچنین در حالت افسردگی ممکن است فرد احساس بی ارزشی و نموده و عدم تمرکز و نیز عدم قدرت تصمیم گیری پیدا کند.
البته اختلال در خواب و کم اشتهایی و نیز یبوست و احساس خستگی نیز به این افراد دست می دهد.
شیدایی یا هیجان
که ممکن است روحی، فکری، رفتاری و یا جسمی باشد.
در این حالت فرد دچار شادی بسیار و احساس برتری نسبت به دیگران دارد و البته ولخرجی زیاد و جنب و جوش فراوان و تصمیمات عجولانه می گیرد.
همچنین در شیدایی ممکن است فرد تند و تند حرف زده و احساس صمیمیت زیاد و رفتارهای نامعقول که باعث خجالت اطرافیان گردد از خود بروز دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *