درمان سادیسم

درمان سادیسم

سادیسم یک بیماری روانی و اختلال شخصیتی می باشد که فرد در ذهن و در عمل از اذیت کردن جسمی، روحی و جسمی افراد لذت می برد. در این مقاله سعی داریم در مورد روشهای درمان سادیسم بپردازیم و این که سادیزم  چیست پس تا انتهای این مطلب از سایت مشاوران ایران همراه باشید.

درمان اختلال سادیسم

بیماری سادیسم یعنی فرد از تحقیر و تمسخر و آزاد فرد لذت می برد همچنین رفتار های حق به جانب و تهاجمی با فرد خواهد داشت. علت خاصی برای این اختلال تشخیص داده نشده است و نمی توان زمینه ژنتیکی برای این بیماری در نظر داشت. ممکن است فرد در کودکی توسط مراقبشان دچار تنش های جنسی شده باشند که دچار بروز این اختلال در بزرگسالی می گردد. تربیت جنسی صحیح در کودکی ممکن است از بروز این بیماری جلوگیری کند.

درمان سادیسم
اختلال سادیسم

تشخیص اختلال شخصیت دگر آزاری

برای تشخیص این بیماری می توان علائم زیر را در نظر گرفت:

  • لذت بردن از آزار دیگران
  • حس برانگیختگی جنسی هنگام آزار دیدن افراد
  • لذت بردن از مشاهده افراد در هنگار آزار دیدن افراد
  • داشتن تخیل هایی برای آسیب رساندن به دیگران
  • در هنگام عصبانیت به دیگران آسیب می رسانند
  • اعمال رفتار های پرخاشگری
  • تحقیر های جنسی و روحی افراد در موقعیت های اجتماعی

درمان اختلال سادیسم

درمان سادیزم ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد. تغییر برخی از رگه های شخصیتی مانند عقاید،‌ مکانیزم‌های دفاعی و الگوهای رفتاری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و ممکن است سال‌ها به طول بکشد و این تغییرات به آهستگی صورت گیرد. کاهش علایمی مانند افسردگی یا اضطراب می‌تواند به کاهش استرس در محیط فعلی فرد تاثیر بگذارد. رفتارهایی مانند پرخاشگری، بی مبالاتی، عدم ابراز وجود، انزوای اجتماعی و خشونت ماه‌ها طول می‌کشد تا تغییر کنند. رفتار درمانی، خانواده درمانی و گروه درمانی می‌تواند در تغییر الگوهای رفتار اجتماعی نامطلوب موثر باشند.

به طور دقیق‌تر رفتار درمانی شناختی (CBT)‌ ‌می‌تواند به این افراد کمک کند تا الگوهای تحریک جنسی را تشخیص دهند و روش‌های بهتر و سالم‌تر را برای مقابله با آن بیاموزند.

درمان سادیسم
بیماری سادیسم

بازسازی و اصلاح شناختی همچنین ممکن است به فرد کمک کند تا این الگوهای مضر فکری را شناسایی کرده و بر آن‌ها غلبه کند.

بعضی اوقات، داروهای ضد افسردگی برای تعادل مواد شیمیایی مغز و همچنین کاهش رفتارهای تکانشی تجویز می‌شود. برای اطلاعات کاملا پزشکی و دقیق در این زمینه باید فرد توسط روانپزشک معتبر معاینه شود.

این بیماری جزء بیماریهای اعصاب و روان می باشد و باید ضعف اعصاب رفع گردد و علل مشکلات اعصاب و روان ممکن است غلبه صفرا به سودا، کم خونی، بلغم باشد می توان از طریق طب سنتی این مشکلات را حل کرد تا از ریشه این مشکل حل گردد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *